Ter Bezleri

Ter bezleri iltihabı tedavisi nedir? Blog

Sigara Tetikler mi?

Sigara Ter bezi Hastalığını Tetikler mi?

Sigara Tetikler mi?, Ter bezi hastalığı, HS, Kıl kökü iltihapları, Kan çıbanları, Köpek memesi hastalıkları, Tıkalı Ter bezleri, Doğal tedavisi, Antibiyoks nedir?

Sigara Ter bezi Hastalığını Tetikler mi?

Yapılan çeşitli araştırmalar sonucu sigara tüketiminin ter bezi hastalığını tetiklediği görülmektedir. Ter bezi hastalığı, patlıcangiller ailesindeki bitkilerin tüketimi ile ağırlaşabilmektedir. Ter bezi hastalığı Sigara ile ter bezi hastalığının bağlantısının, tütünün patlıcangiller ailesine mensup olmasından kaynaklanıyor olabileceği düşünülmektedir. Yapılan deneylerde ter bezi hastalığına sahip olup sigarayı bırakan bireylerin, hastalıklarında gerileme olduğu görülmüştür.

Sigara Tetikler mi?Kansere Sebep Olur mu?

Ter bezi hastalığı bir kanser türü değildir ve kansere sebep olmaz. Ancak hastalık, kanser oluşumunu tetikleyebilir. Son araştırmalar, ter bezi hastalığına sahip bireylerin kanser riskinin diğer bireylere göre %50 daha yüksek olduğunu göstermiştir. Ter bezi hastalığı Bu nedenle bu hastalığa sahip kişilerin rutin doktor kontrollerini daha dikkatli bir biçimde yapmaları gerekmektedir.

(Sigara Tetikler mi?, Ter bezi hastalığı, HS, Kıl kökü iltihapları, Kan çıbanları, Köpek memesi hastalıkları, Tıkalı Ter bezleri, Doğal tedavisi,

Sigara Tetikler mi?Genetik Midir?

Ter bezi hastalığının aile içi geçişi olduğu gözlenmiştir. Ter bezi hastalığı genetik bir hastalık olmamakla birlikte, genetik yatkınlık ile çocuklara geçebilen bir hastalıktır. Ter bezi hastalığı Yani bu hastalık genler ile taşınmaz, fakat benzer bünyelerde görülme oranı sıktır. Dolayısıyla ter bezi hastalığına sahip bir bireyin akrabalarında aynı hastalığın görülme oranı yüksektir.

Kilo Vermek Ter Bezi Hastalığını İyileştirir mi?

Ter bezi hastalığı Fazla kilolar, ter bezi hastalığıyla bağlantılı olduğu halde, ter bezi hastalığının sebebi değildir. Yüksek kilo, terleme miktarını artırır. Bu nedenle ter bezi iltihaplarının artmasına neden olur. Fakat ter bezi hastalığının ortaya çıkma sebebi fazla kilo değildir. Fazla kiloların verilmesi veya obeziteden kurtulunması, ter bezi hastalığını iyileştirmeye yardımcı olur. Bu nedenle kilo vermek ter bezi hastalığını iyileştirmese bile azalmasında rol oynar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir