Ter Bezleri

Ter bezleri iltihabı tedavisi nedir? Blog

Kötü koku yayarlar!

Kötü koku yayarlar! Kıl kökü hastalığı

Kötü koku yayarlar!, Kıl kökü hastalığı, Belirtileri nedir?, Bulaşıcımıdır?, Evreleri Nelerdir?, Kasıklar, Kalça, Meme altında, sivilce görünümünde şişliklerdir.

Kötü koku yayarlar!Kıl Kökü Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Kötü koku yayarlar! Kıl kökü hastalığının erken belirtileri, koltukaltı, kasıklar, kalça veya meme altında görülen bir veya birkaç sivilce görünümünde şişliklerdir. Vücudun tek bir yerinde veya çeşitli yerlerinde meydana gelebilir. İlerleyen aşamalarda bu şişlikler akıntılı iltihaplara dönüşür ve kötü koku yayarlar.

Kıl Kökü Hastalığına Sahip Olduğumu Nasıl Anlarım?

Kötü koku yayarlar! Kıl kökü hastalığına sahip olup olmadığınızı anlamanın yolu en kısa sürede bir dermatoloğa danışmaktır. Bu hastalıktan şüpheleniyorsanız hastalığın teşhisi için düzenlenen anketi evde uygulamanız mümkündür.

Hastalığın ilk belirtisi olan sivilcemsi hassas şişlikler koltukaltı, kalça veya kasık gibi bölgelerinizde mevcut mu? Şu an mevcut olmasa bile son altı ay içerisinde bu şikayetleriniz oldu mu?

Son altı aylık süreçte sivilceler üç veya daha fazla kez tekrarladı mı? Sivilcelerin çıktığı ve kaybolduğu bölgelerde iz kaldı mı? Ailenizde kıl kökü hastalığına sahip bir birey var mı? Bu soruların cevapları pozitif ise, kıl kökü hastalığına sahip olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Kıl Kökü Hastalığının Evreleri Nelerdir?

Kötü koku yayarlar!Kıl kökü hastalığı üç evreden oluşur: Hafif, orta ve şiddetli evre. Kıl kökü hastalığının üç evresi, Hurley skalası denilen bir skala üzerinden değerlendirilir. Hafif evrede, meydana gelen akne yapılı nodüller tek veya birkaç tanedir.

Bu aşamada uzun yaralar veya oyuklar yoktur. Başlangıç evresidir. Orta düzeyli evrede, çıbanlaşma başlamıştır. Lezyonlar çoklu görülür ve yara yapısı oluşturur.

Kıl kökü hastalığı Derin ve iltihaplıdırlar. Şiddetli evrede nodüller ceviz büyüklüğüne ulaşmaktadır. Bölgede pek çok nodül bulunur ve bunlar iltihaplı, kökü kokuludur. Bölge yara görünümünü almıştır, lezyonlar birbirleri ile bağlıdır. Bu bölgede iltihap sıklıkla tekrar eder.

Kıl Kökü Hastalığından Şüpheleniyorum, Ne Zaman Doktora Gitmeliyim?

Kıl kökü hastalığına dair şüpheleriniz varsa ve yukarıda anlatılan belirtiler yaşadığınız süreci tanımlıyorsa en kısa sürede bir dermatoloğa danışmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir