Ter Bezleri

HS Hastalığı Forum

HS Hastalığı Forum Giriş

HS Hastalığı Forum

HS Hastalığı Forum HS Hastalığı Nedir?

HS Hastalığı Forum, Köpek memesi hastalığı, hidradenitis suppurativa, süpürativa evreleri, yorumlar, kurtulanlar, yenenler, bitkisel tedavisi, terbezleri tedavisi nedir?

HS Hastalığı Köpek memesi hastalığı olarak da bilinen hidradenitis suppurativa hastalığı, ter bezlerine lokalize olan kronik bir deri iltihabıdır. Vücudun çeşitli yerlerinde görülebilen ağrılı ve iltihaplı lezyonlar ile tanımlanmaktadır. Genellikle koltuk altları ve kasık bölgelerinde görülmektedir. Meme altı ve kalçalarda da görülebilmektedir. (HS Hastalığı Forum)

HS Hastalığı Köpek memesi hastalığı Nasıl Oluşur?

HS Hastalığı İltihaplanma, kişilerde sivilce, siyah nokta ve çıbanımsı lezyonlar ile başlar. Bu enfeksiyon daha sonra kıl köklerine inerek yayılır. Enfeksiyonun çeşitli sebepleri olabilir: Bir sebebi, bağışıklık sisteminde meydana gelen bozukluklardır. Bu nedenle ortaya çıkan köpek memesi hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir. Öte yandan, bakteriyel enfeksiyon olarak meydana gelen köpek memesi hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır. Cilt üzerinde meydana gelen bu sivilcemsi yapılar, bulaş ile başka bölgelere yayılabilirler. Vücut üzerinde başka yerlere yayılma sebepleri, vücudun bağışıklığının düzensizliğidir. (HS Hastalığı Forum)

HS Hastalığı Köpek memesi hastalığı Nasıl Anlaşılır?

HS Hastalığı Cilt üzerinde meydana gelen kabarcıklar, akne türü iltihaplı bölgeler köpek memesi hastalığının bir göstergesidir. Köpek memesi hastalığına yakalanan kişilerde iltihaplı bölgede yüksek hassasiyet yaşanır ve temas ile ağrı ve acı oluşur. Özellikle giyilen kıyafetlerde sürtünme ile yaşanan hassasiyet dayanılmaz boyutlara çıkabilmektedir. (HS Hastalığı Forum)

HS Hastalığı Köpek memesi hastalığı Neler Tetikler?

HS Hastalığı Köpek memesi hastalığı ter ve sürtünme ile tetiklenebilmektedir. Sürekli sürtünme yaşanan bacak içi, kalça, göğüs gibi bölgelerde hastalık etmenleri görülebilmektedir. Hastalık, aynı zamanda tüketilen gıdalar ile de sıkı bir etkileşim halindedir. Son yapılan bilimsel çalışmalara göre, mayalı gıdalar hastalığın artmasına sebep olmaktadır. Ekmek, mayalı pasta, pizza, mayalı içecekler gibi ürünler iltihaplı bölgelerde hastalığa sebebiyet vermektedir. Bir diğer bulgu ise, patlıcan türevi bitkilerin de köpek memesini tetiklediğidir. Bu hastalığa yakalanan kişilerin patlıcan, domates, patates ve biber gibi patlıcangiller ailesinden olan yiyeceklerden kaçınmaları gerekmektedir.