Ter Bezleri

Ter bezleri iltihabı tedavisi nedir? Blog

HS şişer ve apse yapar.

HS şişer ve apse yapar. Ter bezi iltihabı tedavisi, HS hastalığı

HS şişer ve apse yapar., Ter bezi iltihabı tedavisi, HS hastalığı, Köpek memesi, Ter bezleri, Hidradenitis suppurativa, HS Bulaşıcımıdır?, HS genetikmidir? Bitkisel doğal tedavisi nedir?,

  TER BEZİ İLTİHABI

  HS şişer ve apse yapar. Ter Bezlerini Tanıyalım

İnsan vücudunda terleme işlemlerini yapan apokrin ve erkin olmak üzere iki adet ter bezi mevcut olmaktadır. Ter bezi iltihabı Apokrin ter bezi insan vücudunda göğüs kafesi, koltuk altı, kasık ve göz kapaklarında Ter bezi iltihabı bulunmaktadır.

Erkin ter bezi ise avuç içi, ayak tabanı ve saç diplerinde yerini almaktadır. Ter bezinin şekli iplik yumağına benzer şekilde olmakta ve derinin en altında bulunmaktadır. Ter bezlerini çevreleyen çok sayıda kılcal lenf damarı bulunmakla beraber ter bezleri silindir hücrelerden oluşan bir epitelyumdur.

(HS şişer ve apse yapar., Ter bezi iltihabı tedavisi, HS hastalığı, Köpek memesi, Ter bezleri, Hidradenitis suppurativa, HS Bulaşıcımıdır?, HS genetikmidir? Bitkisel doğal tedavisi nedir?,

HS şişer ve apse yapar.   Ter Bezi İltihaplarının Ortaya Çıkış Öyküsü

Ter bezi iltihabı genellikle kıl kökü iltihabının ortaya çıkardığı bir hastalık türüdür. Ter bezi iltihabı ilk etap da kıl kökünün iltihaplanarak apse oluşturması ile başlamaktadır.

Ter bezi iltihabı Fakat zaman geçtikçe tekrar eden bir şekil alarak ortaya çıktığı bölgede yaralara neden olmaktadır. Ter bezi iltihabı Bu hastalığın ilk aşamasında lezyonlar şişer ve apse haline gelerek zaman içerisinde kendiliğinden açılarak boşalmaktadır. Ter bezlerinde oluşan iltihaplar eğer sıkılarak patlatılır ise zaman içerisinde tekrar iltihap oluşumuna neden olmaktadır.

   Aslında Sizinle Konuşarak Ben Ortaya Çıkıyorum Diyor

Ter bezi iltihapları vücudumuzun çeşitli bölgelerinde karşımıza çıkmadan önce bize ben çıkıyorum önlemini al demektedir. Ter bezi iltihabı, Ter bezi iltihabının çıkacağı bölgede başlangıçta hafif şiddette ağrılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ağrılar hastalığın ilerlemesine göre zamanla şiddetini artırmaktadır.

Ter bezi iltihabı Eğer ter bezi kol altında meydana geliyorsa çıkmadan önce bölgeyi sertleştirerek büyümektedir. İlk zamanlarda mercimek büyüklüğünde düğümler hallinde oluşarak apseye neden olmaktadır. Çoğunlukla bakteri kaynaklı olan ter bezi iltihabı doktorun verdiği antibiyotik kremler ile tedavi edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir